II Warszawski Dzień Energii zakończony sukcesem

opublikowano: Środa, 10 Czerwca, 2015 - 12:10, msalek

W dniu 31 maja br. na terenie parku Agrykola w Warszawie odbyła się edukacyjna impreza plenerowa, poświęcona idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego, kończąca cykl wydarzeń organizowanych po raz drugi w ramach Warszawskich Dni Energii.

II Warszawski Dzień Energii fot. II Warszawski Dzień Energii

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Warszawy - dzieci i dorosłych, cieszyły się stoiska z licznymi atrakcjami naukowymi tj. prezentacja rozwiązania technicznego związanego z dostarczaniem ciepła dla mieszkańców, zabawy w „krainie eksperymentów”, przejażdżki modelami samochodów skonstruowanych przez studentów Politechniki Warszawskiej, samochody elektryczne i hybrydowe oraz instalacje promujące rozwiązania z zakresu energetyki odnawialnej. Do zabaw i konkursów ekologicznych zachęcały dzieci z warszawskich szkół, w których jest realizowany program „Warszawska ENERGIA – od poznania do EKO-działania”. Jest on jednym z elementów działań edukacyjno-informacyjnych prowadzonych w ramach „Planu zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 r.” Inicjatorem i koordynatorem programu jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział w  wyciecze do przepompowni „Batory”. Nie zabrakło „dużych” atrakcji takich jak bojowy wóz Straży Pożarnej oraz beczkowóz z wodą zapewniony przez MPWiK S.A. w Warszawie. Stoisko przygotowała także Straż Miejska oraz  Policja – w tym roku policyjnym pojazdom towarzyszyło specjalnie przygotowane miasteczko ruchu

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o ekologii. Dla zwycięzców rozlosowano pięć głównych nagród - mini laboratoriów OZE oraz dziesiątki nagród pocieszenia.

W ramach Warszawskich Dni Energii zrealizowano również:
1/ debaty:

• Inteligentny transport w inteligentnym mieście - panel dyskusyjny w ramach Ogólnopolskiego Kongresu Inteligentne Miasta – 30.03.2015
  • Kupno i sprzedaż energii elektrycznej w Mieście Stołecznym Warszawa” – Seminarium – 16.04.2015r.
  • „Car sharing węglowodorowy czy elektryczny, czego potrzebuje Warszawa?” – Seminarium - 24.06.2015r.

2/ wyjazd roboczy do Bełchatowa – kopalni odkrywkowej, elektrociepłowni i na farmę
    wiatrową na Górze Kamieńsk

Więcej informacji: http://ursynow.tv/category/wde/
Facebook: Warszawski Dzień Energii

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z II Warszawskiego Dnia Energii do galerii.