Spotkanie ws. aktualizacji „Raportu Zrównoważonego Rozwoju Warszawy”

opublikowano: Czwartek, 11 Lutego, 2016 - 14:00, msalek

Spotkanie w sprawie aktualizacji „Raportu Zrównoważonego Rozwoju Warszawy” już za nami. W wewnętrznym gronie przedstawicieli struktur miejskich rozmawialiśmy o zakresie, oczekiwaniach oraz planowanych pracach. Będzie to już trzecia edycja dokumentu.

Spotkanie ws. aktualizacji „Raportu Zrównoważonego Rozwoju Warszawy” fot. Spotkanie ws. aktualizacji „Raportu Zrównoważonego Rozwoju Warszawy”

„Raport zrównoważonego rozwoju Warszawy” bazując na wytycznych G4 GRI oraz wskaźnikach normy ISO 37120 Zrównoważony rozwój miast w kompleksowy sposób scharakteryzuje działania Warszawy, wskazując na wiele aspektów prowadzonych w mieście i przez miasto działań – od rozwoju infrastruktury i ochronę środowiska, przez szeroko rozumianą problematykę związaną z polityką społeczną oraz bezpieczeństwa, aż do wszelkiego rodzaju praktyk, które sprawiają, że Warszawa staje się miastem coraz bliższym swoim mieszkańcom i przyjaznym różnym podmiotom funkcjonującym na jego terenie oraz odwiedzającym go turystom.

Przygotowanie „Raportu” jest przykładem współpracy sektora naukowego oraz samorządu. Spotkanie poprowadził pracujący nad „Raportem” Zespół Projektowy reprezentujący Collegium Civitas na czele z p. Lilianą Anam, kierownikiem studiów podyplomowych „Manager CSR”.