Warszawa z zieloną statuetką

opublikowano: Środa, 23 Września, 2015 - 15:55, msalek

Stolica została laureatem konkursu „Gmina Ekoinnowacji”, zorganizowanego przez Fundację Promocji Gmin Polskich.

Michał Józefaciuk/Kancelaria Senatu Stolica została laureatem konkursu „Gmina Ekoinnowacji”
fot. Michał Józefaciuk/Kancelaria Senatu

Warszawę nagrodzono za wdrożenie systemu elektronicznego i zdalnego monitorowania zużycia energii i kosztów w placówkach oświatowych, co zmniejszyło emisję CO2 w stolicy i umożliwiło bardziej zrównoważone zarządzanie zużyciem energii.

Konkurs Fundacji Promocji Gmin Polskich trwał od stycznia 2014 r. do czerwca 2015 r. Jury oceniło aż 102 innowacyjne, ekologiczne rozwiązania wdrożone w gminach na terenie całego kraju.  Wybrano 20 laureatów i przyznano siedem wyróżnień.

Nagrody wręczono na konferencji podsumowującej realizację projektu „Ekoinnowacje w Gminie”, która odbyła się w Senacie 22 września br.