Zapraszamy na II Konferencję „Z Warszawy do Paryża przez Limę”

opublikowano: Środa, 30 Września, 2015 - 14:00, msalek

Z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy wydarzenia, jakim był Dzień Miast podczas 19. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP19) miasto stołeczne Warszawa zaprasza na drugą konferencję pn. „Z Warszawy do Paryża przez Limę”.

II Konferencja „Z Warszawy do Paryża przez Limę” fot. II Konferencja „Z Warszawy do Paryża przez Limę”

Warszawa, organizując COP19 w 2013 roku, zapisała się na kartach szczytów klimatycznych ONZ nie tylko jako jedno z wielu miast - gospodarzy. To właśnie w Warszawie po raz pierwszy w historii szczytów klimatycznych COP samorządy oraz środowisko biznesu zostały formalnie włączone do rozmów nad wypracowaniem światowego porozumienia w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.
Zwrócono wówczas uwagę, że miasta chcąc mówić o zrównoważonym rozwoju i osiągnięciu wysokiego komfortu życia powinny również podjąć trud ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, będących pochodną rozwoju cywilizacyjnego.
Podczas COP19 stworzono fundamenty pod nowe, globalne porozumienie klimatyczne, które teraz, po dwóch latach, ma szansę zostać podpisane podczas COP21 w Paryżu. Dlatego tak ważne jest, aby podczas tej wyjątkowej, światowej dyskusji o klimacie, miasta były równorzędnym partnerem rozmów.
II konferencja „Z Warszawy do Paryża przez Limę” poprzedzająca paryski szczyt, ma umożliwić otwartą wymianę poglądów i opinii, zaprezentowanie doświadczeń i omówienie najlepszych praktyk.
Konferencja „Z Warszawy do Paryża przez Limę” odbędzie się w Warszawie w dniu 29 października 2015 r. w godzinach 9:00-16:00 na Stadionie PGE Narodowy.
W spotkaniu, w roli prelegentów i panelistów, udział wezmą m.in. przedstawiciele administracji rządowej, zaangażowani w realizację polskiej polityki klimatycznej, organizacji pozarządowych, aktywnych w tematyce ochrony środowiska i klimatu oraz środowiska akademickiego.
Zainteresowanych udziałem w konferencji prosimy o przesłanie formularza rejestracyjnego (do pobrania) do dnia 26 października br. na adres mailowy: iwyrzykowska@um.warszawa.pl

formularz zgłoszeniowy
    (plik: formularz_zgloszeniowy.docx, rozmiar pliku: 1527.32 KB)
    Agenda COP 21_ 14 10