Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Ciepło płynie do warszawiaków

Increase Normal Decrease
opublikowano: Czwartek, 12 Grudnia, 2019 - 10:23, awondolowska

Do wszystkich dzielnic Warszawy dociera już ciepło. W nocy gorąca woda popłynęła także do Ursusa. Przywrócony został również ruch na zachodniej jezdni ul. Powsińskiej, a także na ulicach Gołkowskiej i L. Idzikowskiego.

Posiedzenie sztabu kryzysowego dotyczącego awarii sieci ciepłowniczej na ul. Pow Posiedzenie sztabu kryzysowego dotyczącego awarii sieci ciepłowniczej na ul. Powsińskiej

Wczoraj, 11 grudnia, wieczorem i w nocy udało się wznowić dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy. Ostatnią z nich był Ursus, gdzie gorąca woda tłoczona jest bezpośrednio z Elektrociepłowni Siekierki, położonej zaledwie dwa kilometry od miejsca awarii.

Ekipy techniczne Veolii Energii Warszawa – dostawcy ciepła systemowego dla stolicy – pracują nieustannie nad usunięciem wszystkich skutków awarii, która nastąpiła u zbiegu ul. Powsińskiej i Gołkowskiej. Trwają działania, które mają umożliwić także wznowienie dostaw ciepła do mieszkańców bloków położonych najbliżej miejsca zdarzenia, czyli obrębu ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska,  Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska.

Według dotychczasowych ustaleń uszkodzeniu uległa jedna z dwóch magistrali (o średnicy 1100 mm) dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Dostawca ciepła na bieżąco aktualizuje informacje związane z awarią na stronie: energiadlawarszawy.pl, w zakładce „przerwy”.

W środę, 11 grudnia, około godz. 19.15 wznowiony został ruch na zachodniej jezdni ul. Powsińskiej. Otwarte zostały również ulice Gołkowska i Idzikowskiego. Dla ruchu kołowego wciąż pozostaje zamknięta wschodnia jezdnia ul. Powsińskiej, na odcinku od ul. św. Bonifacego do al. W. Witosa. Objazd tego fragmentu drogi został poprowadzony przez ul. św. Bonifacego, Jana III Sobieskiego do al. W. Witosa. Tym objazdem, w kierunku do centrum, kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187, a także nocne N33 i N83. Linia 165 w kierunku EC Siekierki jedzie ul. św. Bonifacego z pominięciem Powsińskiej. Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl.