Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Piknik z Klimatem XI edycja

Increase Normal Decrease
opublikowano: Poniedziałek, 20 Sierpnia, 2018 - 12:29, m.grabowski

Piknik z Klimatem XI edycja

Piknik z Klimatem XI edycja

Jak co roku w ostatnią niedzielę wakacji - 2.09.2018 na pl. Zamkowym  odbędzie się Piknik z Klimatem, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Główne hasło XI edycji Pikniku z Klimatem brzmi: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”. Polska po raz trzeci będzie gościła Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych. Pierwszy miał miejsce w 2008 roku, w Poznaniu. Drugi został zorganizowany po pięciu latach w Warszawie – COP 19. Tegoroczny COP 24 odbędzie się  w Katowicach i stanowi doskonałą okazję do pokazania światu, że polskie miasta rozwijają się odpowiedzialnie, z myślą o przyszłych pokoleniach i troską o naturę.

Już po raz jedenasty, w ramach cyklicznego wydarzenia ekologiczno-kulturalnego, tuż obok Zamku Królewskiego zostanie ustawiona strefa edukacji i zabawy. W tym roku naukę połączono z licznymi aktywnościami sportowymi i rozrywką. Zarówno młodsi mieszkańcy Warszawy, jak nieco starsi znajdą coś dla siebie z szerokiej oferty pikniku. Fani fotografii będą mogli odwiedzić wyjątkowe atelier „My kontra smog”, a wielbiciele zabaw pamięciowych zagrają w karty „Zmiany klimatu”. Dodatkowo, w programie znajdują się nietypowe mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas i poczęstunek ekologiczną kawą, przygotowaną przez ambasadę Niemiec, z użyciem solarów. Z kolei ambasada Danii będzie uczyć dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze i pokaże specjalny jednoślad towarowy, przystosowany do robienia większych zakupów. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces oczyszczania wody w różnych warunkach. Wydarzenie rozpocznie się od godz. 11.30 i potrwa aż przez pięć godzin. 

 

Na pikniku nie zabraknie też znanych i lubianych twarzy. Gościem honorowym spotkania będzie Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4×400 metrów. Swoimi refleksjami na temat ochrony środowiska podzielą się Joanna Szczepkowska, Jaga Hupało i Jacek Wszoła. W debacie eksperckiej wezmą udział Marcin Popkiewicz oraz Marta Anczewska, a poprowadzi ją Jarosław Kret.

 

Piknik od lat jest świetną okazją, by w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności dbania o czyste powietrze oraz ochronę klimatu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. 

 

PROGRAM IMPREZY PIKNIK Z KLIMATEM

02.09.2018  – w godzinach 11.30 – 16.30 - PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Hasło: POZNAŃ – WARSZAWA – KATOWICE – OD SŁÓW DO DZIEŁA!

                                  

11.30 – Uroczyste otwarcie PIKNIKU z KLIMATEM

11.50 – Rozpoczęcie Pikniku, przedstawienie poszczególnych atrakcji i zaproszenie do udziału

12.00 – Rozmowa z przedstawicielem Ambasady Danii w Polsce

12.30 – Prezentacja stanowisk Partnerów Pikniku z Klimatem,

12.45 – Rozmowa z zaproszonym ekspertem

13.00 – Rozmowa z zaproszonym gościem –Jaga Hupało

13.15 – Rozmowa z zaproszonym ekspertem

13.30 – Rozmowa z zaproszonym gościem – Joanna Szczepkowska

13.50 – Debata ekspercka z udziałem Marcina Popkiewicza oraz Marty Anczewskiej

14.30 – Emisja filmu „Punkt Krytyczny”

14.35 – Rozmowa z Dyrektorem Biura Infrastruktury Urzędu m. st. Warszawa – Leszkiem Drogoszem

15.15 – Happening – „Budujemy Eco Dom”

15.30 – Rozmowa z ekspertem

15.45 - Rozmowa z zaproszonym gościem – Jacek Wszoła

16.00 – Finał zabawy „MEGA EKO WARSZAWSKA TORBA”

16.30 – Zakończenie Pikniku z Klimatem

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: plakat_piknik12.png, rozmiar pliku: 1790.51 KB)
    Pobierz