Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Efektywne wykorzystanie energii

Increase Normal Decrease
Poniedziałek, 19 Kwietnia, 2021 - 13:16
Zakończył się unijny projekt THERMOS

Właśnie zakończył się realizowany w wielu krajach projekt THERMOS. Eksperci stworzyli innowacyjne oprogramowanie pomocne w planowaniu efektywnych energetycznie sieci ciepłowniczych.

Czytaj dalej
Wtorek, 15 Grudnia, 2020 - 12:09
Więcej stacji ładowania pojazdów elektrycznych

Już niedługo w Warszawie rozbudowana zostanie infrastruktura dostosowana do zeroemisyjnych środków transportu. Rada Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą budowy w mieście ponad 800 ogólnodostępnych punktów ładowania.

Czytaj dalej
Wtorek, 13 Października, 2020 - 15:40
Warszawa „Samorządem Przyjaznym Energii”

Warszawa otrzymała tytuł „Samorządu Przyjaznego Energii” w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Konkurs odbył się już po raz szósty.

Czytaj dalej
Poniedziałek, 5 Października, 2020 - 09:22
Czas na zieloną odbudowę miast

Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, a także dziewięciu prezydentów innych miast oraz 18 organizacji pozarządowych zaapelowało do Premiera o przeznaczenie dodatkowego wsparcia finansowego na inwestycje związane z zeroemisyjnym transportem publicznym.

Czytaj dalej
Piątek, 18 Września, 2020 - 14:00
Międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2020 - „Energia zmian”

W najbliższy poniedziałek, 21 września, rozpocznie się międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2020. Myśl przewodnia wydarzenia to „Energia zmian”.

Czytaj dalej
Wtorek, 1 Września, 2020 - 10:54
Rozpoczynamy głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy zdecydują na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta. Głosować można papierowo albo przez Internet od 1 do 15 września. Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września.

Czytaj dalej
Poniedziałek, 29 Czerwca, 2020 - 15:09
Szkoły, przedszkola i żłobki zaoszczędzą energię

Stolica zinwentaryzuje ponad 700 budynków, w których znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki. Planowane są też działania termomodernizacyjne i wdrożenie systemu zarządzania energią. Miasto stawia na efektywność energetyczną i rozwiązania przyjazne środowisku.

Czytaj dalej
Czwartek, 4 Czerwca, 2020 - 12:06
Rusza kampania Zielona Wstążka #DlaPlanety

Już w piątek, 5 czerwca, w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Środowiska, wystartuje kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Warszawiacy będą symbolicznie podejmować ekologiczne postanowienia, a Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski zostaną podświetlone na zielono.

Czytaj dalej
Środa, 13 Maja, 2020 - 16:05
Wideokonferencja z ekspertami od elektromobilności

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Uwagi do zaproponowanych lokalizacji można zgłaszać elektronicznie. Już w środę, 20 maja, odbędzie się wideokonferencja z udziałem ekspertów, w której pytania będzie mógł zadawać każdy.

Czytaj dalej
Poniedziałek, 27 Kwietnia, 2020 - 10:59
Porozmawiaj o tym, gdzie będą stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Uwagi do zaproponowanych lokalizacji można zgłaszać elektronicznie oraz podczas dwóch dyżurów telefonicznych. Pierwszy z nich odbędzie się już we wtorek, 28 kwietnia.

Czytaj dalej