Właśnie zakończył się realizowany w wielu krajach projekt THERMOS. Eksperci stworzyli innowacyjne oprogramowanie pomocne w planowaniu efektywnych energetycznie sieci ciepłowniczych.
Już niedługo w Warszawie rozbudowana zostanie infrastruktura dostosowana do zeroemisyjnych środków transportu. Rada Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą budowy w mieście ponad 800 ogólnodostępnych punktów ładowania.
Warszawa otrzymała tytuł „Samorządu Przyjaznego Energii” w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Konkurs odbył się już po raz szósty.
Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, a także dziewięciu prezydentów innych miast oraz 18 organizacji pozarządowych zaapelowało do Premiera o przeznaczenie dodatkowego wsparcia finansowego na inwestycje związane z zeroemisyjnym transportem publicznym.
W najbliższy poniedziałek, 21 września, rozpocznie się międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2020. Myśl przewodnia wydarzenia to „Energia zmian”.
Już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy zdecydują na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta. Głosować można papierowo albo przez Internet od 1 do 15 września. Listę zwycięskich projektów poznamy już 30 września.
Stolica zinwentaryzuje ponad 700 budynków, w których znajdują się szkoły, przedszkola i żłobki. Planowane są też działania termomodernizacyjne i wdrożenie systemu zarządzania energią. Miasto stawia na efektywność energetyczną i rozwiązania przyjazne środowisku.
Już w piątek, 5 czerwca, w ramach corocznych obchodów Światowego Dnia Środowiska, wystartuje kampania „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Warszawiacy będą symbolicznie podejmować ekologiczne postanowienia, a Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski zostaną podświetlone na zielono.
Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Uwagi do zaproponowanych lokalizacji można zgłaszać elektronicznie. Już w środę, 20 maja, odbędzie się wideokonferencja z udziałem ekspertów, w której pytania będzie mógł zadawać każdy.
Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Uwagi do zaproponowanych lokalizacji można zgłaszać elektronicznie oraz podczas dwóch dyżurów telefonicznych. Pierwszy z nich odbędzie się już we wtorek, 28 kwietnia.