Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Akcja Rower Pomaga

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 25 Maja, 2016 - 11:30, msalek

W ramach Platformy Partnerstwo dla Klimatu wraz z Fundacją ARKA Biuro Infrastruktury rozpoczyna Akcję Rower Pomaga, która w obecnym roku jest częścią kampanii ekologicznej Zadbaj o Klimat.

plakat Rower Pomaga fot. plakat Rower Pomaga

 W kampanii promujemy gospodarkę niskoemisyjną i zeroodpadową oraz niskoemisyjny transport rowerowy. Mówimy o wpływie konsumpcji na poziom indywidualnej emisyjności. Wskazujemy dobre praktyki we wdrażaniu polityki klimatycznej i korzyści, jakie z niej płyną.Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze Arka przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. W roku 2016 planujemy przejechać wspólnie 1 milion rowerowych kilometrów, ograniczyć emisję CO2 o 250 000 kg i zaangażować ok. 10 000 uczestników. Zwiększony limit kilometrów przypadający na jeden rower do 20 tysięcy. Pozwoli nam to rozdać potrzebującym dzieciom 50 rowerów.
Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie www.roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2
http://rowerpomaga.pl/aktualnosci
http://rowerpomaga.pl/cele pod tym adresem znajduje się cel szczegółowy Jeździmy dla Warszawy
https://www.facebook.com/partnerstwodlaklimatu/?fref=ts

Zapraszamy do udziału w Akcji i jeździmy dla Warszawy zbierając na rower dla Domu Dziecka Nr 1 "Nasz Dom" im. Maryny Falskiej w Warszawie przy Al. Zjednoczenia 34.

Zadbaj o Klimat

Zamień samochód na rower, oszczędzaj energię w domu, w pracy, w szkole, rób zakupy bardziej ekologicznie. Dzięki temu ograniczysz emisję gazów, prowadzących do niebezpiecznych zmian klimatycznych i oszczędzisz naturalne zasoby.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Plakat_Rower_Pomaga_2016
    (plik: plakat_rower_pomaga_2016_w-wa_-3_mm_spady.pdf, rozmiar pliku: 226.71 KB)
    Pobierz