Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2020 - „Energia zmian”

Increase Normal Decrease
opublikowano: Piątek, 18 Września, 2020 - 14:00, Katarzyna Walczyk

W najbliższy poniedziałek, 21 września, rozpocznie się międzynarodowa konferencja Eco-Miasto 2020. Myśl przewodnia wydarzenia to „Energia zmian” – hasło to przyświeca samorządowcom, którzy podjęli starania o lepszą jakość życia w miastach w dobie kryzysu klimatycznego. Przedmiotem konferencji będą wyzwania powstające w obliczu zmian klimatycznych oraz wypracowanie skutecznych metod radzenia sobie z nimi.

Eco-Miasto Eco-Miasto

Pięciodniowa konferencja wieńcząca 7. edycję projektu Eco-Miasto odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik oraz online. O dobrych praktykach, zrealizowanych projektach oraz planach na przyszłość rozmawiać będą reprezentanci polskich i zagranicznych samorządów lokalnych oraz specjaliści ds. ochrony środowiska i innowacyjnych technologii. Eksperci zarysują szeroką perspektywę globalnych zmian klimatycznych i sposobów na ich przezwyciężenie. Dyskusja pozwoli zaprezentować konkretne rozwiązania, zbliżające nas do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Wątkiem przewodnim będzie nowa energia, rozumiana szeroko – nie tylko jako działania na rzecz efektywności energetycznej czy rozwoju odnawialnych źródeł energii, lecz także występująca w innych obszarach miejskiego życia, takich jak budownictwo, mobilność, infrastruktura, nowe modele biznesowe i zwyczaje konsumpcyjne czy finanse.

Podczas wydarzenia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najbardziej ekologicznych miast w Polsce. W tym roku projekty oceniane były w pięciu kategoriach: gospodarka odpadami, gospodarka wodna, mobilność zrównoważona, efektywność energetyczna oraz zieleń miejska. Nagrodzeni zostaną ci, którym realnie zależy na wysokiej jakości życia mieszkańców - praktycy, którzy realizują innowacyjne i dostosowane do potrzeb zwykłych ludzi projekty. 

Tegoroczna konferencja została podzielona tematycznie na poszczególne dni. Każdy panel będzie dotyczył innego zagadnienia, będą to: środowisko, ludzie, gospodarka, klimat. Transmisja online z pierwszego dnia konferencji dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych, bez potrzeby rejestracji (w języku polskim: https://bit.ly/3h2erPA, oraz języku angielskim: https://bit.ly/2F16nBw). 

W następnych dniach w panelach dyskusyjnych wezmą udział eksperci i praktycy, którzy podzielą się wiedzą m.in. o przeciwdziałaniu złej jakości powietrza, współpracy z mieszkańcami, gospodarce o obiegu zamkniętym czy lokalnych strategiach energetycznych. By wziąć udział w dyskusjach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Poniżej podajemy linki do zarejestrowania się na kolejne dni konferencji:

Dzień II (22 września): Środowisko - https://zoom.us/webinar/register/WN_vfv_AyrGRQSSg6J_cQ5JLw  
Dzień III (23 września): Ludzie - https://zoom.us/webinar/register/WN_NYchQedWTe-VduXN1Aqykg  
Dzień IV (24 września): Gospodarka - https://zoom.us/webinar/register/WN_MJN6kmuCQomsQhNfWtPIPQ  
Dzień V (25 września): Klimat - https://zoom.us/webinar/register/WN_3SNhyEOkRP6tLPmihHS7NQ   

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.eco-miasto.pl.