Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Multimedialne show w centrum Warszawy - 11 czerwca 2015 r.

Increase Normal Decrease
opublikowano: Wtorek, 9 Czerwca, 2015 - 10:45, msalek

Już w najbliższy czwartek (11 czerwca) na fasadzie Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72) będzie można obejrzeć ekologiczny mapping. Multimedialne show poświęcone tematyce ochrony przyrody przygotowało Centrum UNEP/GRID-Warszawa w ramach kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku!”.

kampania „Zrób prezent sobie i środowisku!” fot. kampania „Zrób prezent sobie i środowisku!”

Na czwartkowy wieczór fasada siedziby Polskiej Akademii Nauk zamieni się w wielki ekran, na którym wyświetlony zostanie mapping o tematyce ekologicznej.

Krótka świetlna animacja, ilustrowana muzyką, będzie emitowana kilkukrotnie przez godzinę od rozpoczęcia pokazu (start o godz. 21.45).

Jak być ekokonsumentem? Jak postępować z odpadami opakowaniowymi? Jak na co dzień dbać środowisko naturalne? Między innymi tego dowiedzą się widzowie, którzy przybędą miejsce pokazu.

Mapping wpisuje się w obchody Światowego Dnia Środowiska oraz obchody 70lecia Organizacji Narodów Zjednoczonych. Organizowany jest w ramach kampanii „Zrób prezent sobie i środowisku”, której tegoroczna edycja podejmuje tematykę opakowań i odpadów opakowaniowych oraz w ramach Inicjatywy „Partnerstwo dla Klimatu”.

Więcej informacji na www.ekoprezent.org .

Mapping dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej. Objęty jest patronatem honorowym: Komisji Europejskiej - Przedstawicielstwa w Polsce, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Prezydent m.st. Warszawy.

Kontakt dla mediów:
Anna Kołodziejczyk, Public Relations
Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa
tel.:  +48 22 840 6664 wew. 112
mobile: +48 668 22 00 36; faks: +48 22 851 6201;
e-mail: anna.kolodziejczyk@gridw.pl

www.ekoprezent.org  www.gridw.pl

Kampania „Zrób prezent sobie i środowisku” - zapoczątkowana jesienią 2013 roku. Głównym celem kampanii jest podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa (w tym przedsiębiorców) w zakresie zmian klimatu i wpływu człowieka na te procesy, a także kształtowanie pożądanych postaw i zachęcenie do podejmowania działań przyjaznych środowisku. Motywem przewodnim trwającej aktualnie II edycji kampanii są opakowania i odpady opakowaniowe.
Kampania jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Więcej na: www.ekoprezent.org

Organizator kampanii: Centrum UNEP/GRID-Warszawa jest ośrodkiem światowej sieci GRID (Global Resource Information Database), której celem jest wzmocnienie efektywnego zarządzania zasobami środowiska naturalnego na poziomie krajowym, regionalnym i globalnym, przez gromadzenie, analizowanie i upowszechnianie danych o środowisku. Centrum jest partnerem jednostek samorządowych, oświatowych oraz firm wdrażających politykę społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Multimedialne show w centrum Warszawy
    (plik: multimedialne_show_w_centrum_warszawy_informacja_prasowa_09_06_2015.docx, rozmiar pliku: 303.7 KB)
    Pobierz