OPEN DAYS 2010 – o transporcie, parkingach i …rowerach

opublikowano: Środa, 1 Września, 2010 - 12:32, test

„Mobilność dla wszystkich – ścieżka ku lepszej infrastrukturze” – pod takim hasłem odbyła się konferencja Open Days 2010. To kolejne działanie zrealizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Inicjatywa ma służyć komunikowaniu się między podmiotami kształtującymi politykę regionalną oraz prezentacji dorobku poszczególnych regionów i miast Europy.

Zgodnie z myślą przewodnią konferencji większość prezentacji dotyczyła rozwiązań transportowych zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy mogli podyskutować o przydatności budowanych parkingów „Parkuj i jedź” czy też o korzyściach z rozwoju transportu szynowego w Warszawie. Pojawiły się też rozważania dotyczące możliwości nowoczesnych zintegrowanych systemów zarządzania ruchem, głównie w kontekście ich efektów środowiskowych i energetycznych. Nie zabrakło również tematyki rowerowej.

Miasto stołeczne Warszawa włączyło się w cykl imprez tematycznych pod nazwą OPEN DAYS już po raz trzeci. Konferencje są organizowane przez Komitet Regionów Unii Europejskiej oraz Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej do spraw Polityki Regionalnej.

Zobacz na mapie

1.
Meeting point Dane adresowe:
Zielna 37

OPEN DAYS 2010 r.
    (plik: opendays2010.pdf, rozmiar pliku: 567.89 KB)
    Rowerowa Warszawa
    (plik: rowerowawa.pdf, rozmiar pliku: 885.57 KB)
    System Zarządzania Ruchem
    (plik: systemzarzadzaniaruchem.pdf, rozmiar pliku: 5349.22 KB)
    2 Linia METRA
    (plik: 2liniametra.pdf, rozmiar pliku: 5060.56 KB)