Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Warszawa zachęca do oszczędzania energii!

Increase Normal Decrease
opublikowano: Piątek, 22 Kwietnia, 2016 - 10:00, msalek

Stolica zachęca do oszczędzania energii. Skorzystają na tym środowisko, nasze zdrowie oraz nasze budżety domowe.

Warszawa zachęca do oszczędzania energii! fot. Warszawa zachęca do oszczędzania energii!

Kampania informacyjno-promocyjna „Warszawa unplugged”, czyli „Warszawa zachęca do oszczędzania energii” to kolejny etap działań informacyjno-edukacyjnych związanych z „Planem działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku”.


Celem kampanii jest zaprezentowanie, jak ważna jest energia elektryczna w życiu codziennym i zachęcenie do jej oszczędzania. Poprzez zabawę i aktywność fizyczną chcemy uświadomić mieszkańcom, ile wysiłku kosztuje wyprodukowanie nawet niewielkiej porcji energii.

Pierwszy etap kampanii polegać będzie na ustawieniu w przestrzeni miejskiej trzech stacjonarnych energo-rowerów, które w trakcie „jazdy” ładują mobilne urządzenia elektroniczne. Rowery dostępne będą w holu głównym Pałacu Kultury i Nauki, w auli głównej Szkoły Głównej Handlowej przy Al. Niepodległości oraz w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu.

Każdy rower wyposażony jest w system mocowania telefonów, tabletów wraz z końcówkami: mini USB, mikro USB, urządzenia Apple oraz gniazdka USB i do ładowania laptopów. Będą mieć również wyświetlacz na kierownicy, pokazujący generowaną moc, czas „jazdy” i ilość wytworzonej energii. Przy energo-rowerach ustawione będą ścianki informacyjne „Doładuj się i swoje urządzenia elektryczne”, na której przeczytać można ciekawostki na temat oszczędzania energii. Kampania jest przewidziana na 5 lat i z każdym rokiem w przestrzeni miejskiej przybywać będą kolejne stacjonarne rowery.   
 
Drugą odsłoną kampanii będzie seria filmów edukacyjnych „ENERGOSZTUCZKI Z EKSPERTEM”, w których znane osoby pokażą, jak prostymi sposobami zaoszczędzić energię oraz spowodować, że środowisko w którym żyjemy może stać się czystsze i bardziej przyjazne. Bohaterem filmików będzie Karol Wójcicki, popularyzator nauki z Centrum Nauki Kopernik. W dwóch spotach wraz z Karolem wystąpi Maja Popielarska, a w dwóch pozostałych Karolowi towarzyszyć będzie Reni Jusis. Spoty będzie można obejrzeć w Internecie już w wakacje.

         

         

         

         

         

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Warszawa unplugged
    (plik: warszawa_unplugged_4.jpg, rozmiar pliku: 112.71 KB)
    Pobierz