Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Increase Normal Decrease
opublikowano: Poniedziałek, 18 Marca, 2019 - 11:02, m.grabowski

W sobotę, 23 marca 2019 r., w godzinach 11:00 – 17:00 na Podzamczu odbędzie się ekologiczny piknik organizowany przez Wodociągi Warszawskie. W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, spotkanie z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne.

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann

W sobotę, 23 marca 2019 r., w godzinach 11:00 – 17:00  na Podzamczu odbędzie się ekologiczny piknik organizowany przez Wodociągi Warszawskie. W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, spotkanie z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne.

Prezydent m.st. Warszawy objął Honorowym Patronatem piknik rodzinny i obchody Światowego Dnia Wody.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i tradycyjnie  jest obchodzony w marcu.  Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem , a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).

Podczas pikniku, który po raz pierwszy odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann, na dzieci i młodzież czekają liczne gry i konkursy związane z wodą oraz naszą działalnością, m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanie z puzzli obiektów MPWiK. Z kolei na stoisku VR będzie można zagrać w jedną z dwóch gier zręcznościowych, których bohaterami będą nasze maskotki: Pan Kropelek oraz Klozeciak.

Ponadto, na przykładzie ogrodów w słoikach, wytłumaczone zostanie uczestnikom pikniku na czym polega zjawisko retencji. Będzie można obejrzeć,  jak wygląda woda pod mikroskopem.

Nie zabraknie także atrakcji na scenie – najmłodsi goście zostaną zaproszeni do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego SOHO oraz będą mogli się bawić  przy piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka”. Czas umilą także pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

Pliki do pobrania

  1. 1.

    (plik: plakat_piknik_z_okazji_swiatowego_dnia_wody.pdf, rozmiar pliku: 167.24 KB)
    Pobierz