Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Wideokonferencja z ekspertami od elektromobilności

Increase Normal Decrease
opublikowano: Środa, 13 Maja, 2020 - 16:05, Katarzyna Walczyk

Trwają konsultacje społeczne dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Uwagi do zaproponowanych lokalizacji można zgłaszać elektronicznie. Już w środę, 20 maja, odbędzie się wideokonferencja z udziałem ekspertów, w której pytania będzie mógł zadawać każdy.

konsultacje społeczne fot. konsultacje społeczne

Z uwagi na trwające zagrożenie epidemiczne spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w formie wideokonferencji. Zapraszamy na nie już w środę, 20 maja, w godzinach: 17.00-18.30. Wezmą w nim udział eksperci – przedstawiciel Biura Infrastruktury, przedstawiciele operatorów systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych (innogy Stoen Operator sp. z o.o. i/lub PGE Dystrybucja S.A. oddział w Warszawie) oraz przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

 Wszyscy eksperci uczestniczyć będą w spotkaniu zdalnie – ze swoich domów lub biur. Transmisja odbędzie się na profilu www.facebook.com/infoulice. W pierwszej części spotkania omówimy założenia „Ustawy o eletromobilności i paliwach alternatywnych” oraz projektu stołecznego „Planu budowy ogólnodostępnych stacji łądowania pojazdów elektrycznych”. W kolejnej, dłuższej, części zaproszeni eksperci będą odpowiadali na pytania i uwagi dotyczące lokalizacji planowanych stacji ładowania – pytania i uwagi prosimy zgłaszać w komentarzach pod postem.

Więcej informacji na temat „Planu” i trwających konsultacji można znaleźć tutaj.