Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Zapraszamy na konferencję „Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany...

Increase Normal Decrease
opublikowano: Wtorek, 3 Lipca, 2018 - 14:00, m.grabowski

Zapraszamy na konferencję „Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu”

Zapraszamy na konferencję „Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu”

Logo ADAPTCITY fot. Logo ADAPTCITY

W dniach 18 i 19 września w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja  pt.: Adaptacja odpowiedzią miast na zmiany klimatu. Eksperci i przedstawiciele miast będą rozmawiali o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu oraz adaptacją do nich.

Głównym celem dwudniowych obrad jest podsumowanie merytoryczne i zaprezentowanie efektów realizowanego od lipca 2014 roku przedsięwzięcia pod nazwą: „Przygotowanie strategii adaptacji do zmian klimatu miasta metropolitalnego przy wykorzystaniu mapy klimatycznej i partycypacji społecznej”, w skrócie „ADAPTCITY”.

 Wydarzenie będzie miało charakter interdyscyplinarny i międzysektorowy, a obrady zostały zaplanowane w kilku sesjach tematycznych. Pierwszego dnia sesje będą dotyczyły zagrożeń związanych ze zmianami klimatu dla przyrody, gospodarki i społeczeństwa. Tematyka drugiego dnia skoncentruje się, przede wszystkim na przeciwdziałaniu skutkom wzrostu temperatury, zarzadzaniu wodą, organizacji, administracji i zarządzaniu ryzykiem.

Projekt Adaptcity i konferencja  to ważny krok w działaniach adaptacyjnych miast do  obserwowanych zmian klimatycznych. W ramach projektu zorganizowaliśmy 12 Klimatycznych Forów Metropolitarnych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem na szczeblu ogólnopolskim. Konferencja wychodzi poza granice naszego kraju. Eksperci i przedstawiciele administracji samorządowej z Europy będą dzielić się swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie adaptacji – mówi dr Wojciech Szymalski prezes Instytutu na rzecz Ekorozwoju.  

W czasie konferencji przewidziano wystąpienia reprezentantów Komisji Europejskiej, the European Hub on the Urban Climate Change Research Network, największych miast Polski oraz środowisk naukowych i NFOŚiGW.

Myślę, że wrześniowe spotkanie będzie interesujące dla wszystkich przedstawicieli samorządów  większych i mniejszych miejscowości. Już teraz każda gmina, powiat czy miasto powinno posiadać swoją strategię do zmian klimatu. Studiując modele klimatyczne dla Europy, wiemy, że zmiany są nieuchronne i rozwiązania na rzecz adaptacji, które teraz wypracujemy będą procentować w przyszłości – dodaje dr Szymalski.    

Konferencja odbywa się w Hotelu Sobieski w Warszawie w dniach 18-19 września 2018 roku. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu i noclegów.

Ilość miejsc ograniczona. Rejestracji na konferencję można dokonać tutaj  i na www.adaptcity.pl 

Wydarzenie finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Life+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Ramowy program Konferencji Końcowej Projektu ADAPTCITY
    (plik: agenda_konferencji.pdf, rozmiar pliku: 311.48 KB)
    Pobierz