Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Debata Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka

Increase Normal Decrease
opublikowano: Wtorek, 5 Listopada, 2019 - 12:39, awondolowska

W piątek, 22 listopada w godz. 10.00-12.30 w Ogrodzie Botanicznym UW, odbędzie się debata "Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka" organizowana przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Zainteresowanych zapraszamy do zapisów.

Debata Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka Debata Ziemia na rozdrożu. Zmiana klimatu a prawa człowieka

W ostatnich latach tempo zmian klimatycznych wzrosło tak bardzo, że klimatolodzy mówią wprost o wyraźnym i aktualnym zagrożeniu dla cywilizacji. Skutki globalnego ocieplenia godzą w nasze podstawowe prawa: kurczą się zasoby żywności, wymierają gatunki i ich ekosystemy, a wielu ludzi staje w obliczu przymusowej migracji.

Dotychczasowe działania przywódców, korporacji i organizacji międzynarodowych okazały się niewystarczające i nieproporcjonalne do skali problemu. Dla wielu polityków zagrożenie zdrowia i życia ludzi spowodowane zmianą klimatu wciąż pozostaje kwestią marginalną.

Co nam przeszkadza skutecznie działać? Jakie zmiany w światowej gospodarce są konieczne, by nie dopuścić do dalszego wzrostu temperatury? Jak należałoby przebudować międzynarodowy system praw człowieka, aby chronił nas przed skutkami zmiany klimatu?

 Zapraszamy do dyskusji!

Program i rejestracja : https://bit.ly/32ScpeC