Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Elektrownia wodna na rzece Radomce 17 VI 2016 r.

Increase Normal Decrease
opublikowano: Czwartek, 23 Czerwca, 2016 - 14:00, msalek

W związku z realizacją zadań z zakresu podnoszenia efektywności energetycznej, odbył się wyjazd roboczo - szkoleniowy do Elektrowni wodnej na rzece Radomce.

Elektrownia wodna na rzece Radomce fot. Elektrownia wodna na rzece Radomce

W związku z realizacją zadań z zakresu podnoszenia efektywności energetycznej w ramach realizacji „Planu działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku” przyjętego Uchwałą nr XXII/443/2011 Rady m.st. Warszawy w dniu 08.09.2011 r.,w dniu 17.06.2013 r. odbył się  wyjazd roboczo - szkoleniowy młodzieży szkolnej, nauczycieli warszawskich szkół oraz pracowników Biura Infrastruktury, Biura Ochrony Środowiska oraz Dzielnicy Mokotów Urzędu m.st. Warszawy do Elektrowni wodnej na rzece Radomce.

Elektrownia wodna na rzece Radomce  wyposażona jest w turbinę ślimakową  (turbinę Archimedesa) zainstalowaną na istniejącym jazie, o mocy zainstalowanej równej 80 kW. Przy elektrowni wybudowano przepławkę dla ryb. Elektrownia wodna na rzece Radomce działa od 2011 r. i jest inwestycją prywatną.  Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej  fotorelacji na temat Elektrowni zaprezentowanej przez jej właściciela na stronie internetowej pod adresem  https://www.youtube.com/watch?v=ISK0wzC2T8U oraz do naszej galerii.