Broszura „Energosztuczki. Poradnik dobrej energii.”

opublikowano: Czwartek, 5 Września, 2013 - 14:23, test

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydaną przez Miasto Stołeczne Warszawa broszurą „Energosztuczki. Poradnik dobrej energii”.

fot. Energosztuczki

Broszura powstała w związku z realizacją działań informacyjno-edukacyjnych w ramach  „Planu działań na rzecz zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 roku”, przyjętego uchwała Rady m.st. Warszawy w dniu 08.09.2011 r.

Celem przedsięwzięć i działań opisanych w Planie jest osiągnięcie dla Warszawy efektu ekologicznego w postaci sukcesywnego ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery, a także zmniejszanie zużycia energii oraz wzrost, w ogólnym bilansie, udziału energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych. Dla zrealizowania tych celów istotny wkład wnieść mogą mieszkańcy naszego miasta.

W broszurze „Energosztuczki. Poradnik dobrej energii” mieszkańcy Warszawy znajdą informacje o tym, jak we własnym domu, miejscu pracy lub podczas podróży w racjonalny sposób korzystać z energii oraz jak w łatwy sposób ją oszczędzać, a tym samym ograniczyć wysokość własnych rachunków za energię elektryczną i ciepło, a równocześnie wspomóc działania Miasta w realizacji celów polityki klimatycznej.

Broszura znajduje się w załączniku.

Energosztuczki - Poradnik dobrej energii
    (plik: energosztuczki_-_poradnik_dobrej_energii.pdf, rozmiar pliku: 376.04 KB)