Wolontariusze w trakcie COP 19

opublikowano: Czwartek, 3 Października, 2013 - 12:42, test

W dniach 11-22 listopada na Stadionie Narodowym odbędzie się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 19).

Z tej okazji do Warszawy przybędą przedstawiciele 190 państw. W Pałacu Kultury i Nauki zostanie zaprezentowana wystawa towarzysząca konferencji. Organizacja tak znaczących wydarzeń nie może obyć się bez wsparcia wolontariuszy. W związku z tym Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st Warszawy poszukuje ambitnych i otwartych osób, które zaangażują się w organizację konferencji i wystawy oraz będą służyć pomocą uczestnikom i gościom wydarzenia.

Wolontariat podczas konferencji będzie się odbywał w trzech obszarach:

1. Stadion Narodowy – oficjalna lokalizacja Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 19).

Wolontariusze będą wspierać uczestników konferencji, udzielać informacji na temat obiektu oraz miasta.

2. Przestrzeń publiczna.

Wolontariusze będą wspierać uczestników konferencji w takich miejscach, jak Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina, Dworzec Centralny i na głównych szlakach komunikacyjnych.

3. Wystawa „Zielony klimat – działania edukacyjne oraz technologie dla ochrony środowiska” w Pałacu Kultury i Nauki.

Wolontariusze będą pełnić rolę przewodników oraz zapraszać do odwiedzenia wystawy osoby obecne w okolicy centrum Pałacu Kultury i Nauki.