Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Komunikaty ze spotkań 2018

Increase Normal Decrease
opublikowano: Wtorek, 20 Marca, 2018 - 12:45, m.grabowski

Komunikaty ze spotkań 2018

XI edycja Pikniku z Klimatem – impreza plenerowa, 2 września 2018 r.

                         

2 września 2018 r.  już po raz jedenasty tuż obok Zamku Królewskiego powstała strefa edukacji i zabawy w ramach zorganizowanego przez stolicę „Pikniku z klimatem”. W tym roku naukę połączono z licznymi aktywnościami sportowymi i rozrywką. Nie zabrakło też znanych i lubianych twarzy. Gościem honorowym spotkania była Justyna Święty-Ersetic – mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4×400 metrów. Swoimi refleksjami na temat ochrony środowiska podzieliła się  Joanna Szczepkowska, Jaga Hupało i Jacek Wszoła. W debacie eksperckiej, którą poprowadził Jarosław Kret, wzięli udział  Marcin Popkiewicz oraz Marta Anczewska. W pikniku wzięli również udział przedstawiciele m.st. Warszawy  – pani Renata Kaznowska Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy oraz pan Leszek Drogosz Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy.

Główne hasło tegorocznego Pikniku z Klimatem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”, nawiązuje do ważnego wydarzenia -  Polska po raz trzeci będzie gościła Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych. Pierwszy miał miejsce w 2008r. w Poznaniu. Drugi został zorganizowany po pięciu latach w Warszawie – COP 19. Tegoroczny COP 24 odbędzie się  w Katowicach i stanowi doskonałą okazję do pokazania światu, że polskie miasta rozwijają się odpowiedzialnie, z myślą o przyszłych pokoleniach i troską o naturę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Coroczne spotkanie Partnerów Platformy  „Partnerstwo dla Klimatu”, 8 marca 2018r.

 

W dniu 8 marca 2018r. odbyło się coroczne spotkanie Partnerów Platformy „Partnerstwo dla Klimatu”. Spotkanie prowadził  Pan Leszek Drogosz Dyrektor Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, który na wstępie przedstawił prezentację dot. inicjatyw realizowanych w ramach Platformy „ Partnerstwo dla Klimatu” przez m.st. Warszawa. Nakreślił również krótki plan działań, które Miasto planuje realizować samodzielnie w roku 2018 oraz  w zakresie współpracy z Partnerami Platformy. Następnie Przedstawiciele Partnerów przedstawili informacje podsumowujące działania, które były realizowane przez nich w roku 2017 oraz plany związane z działaniami, które będą realizowane w roku 2018. Na zakończenie spotkania wręczono Partnerom Certyfikaty Partnera dla Klimatu.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących Partnerów:
1. Ambasada Republiki Federalnej Niemiec
2. Ambasada Danii
3. Ambasad Francji
4. Ambasada Królestwa Norwegii
5. Instytut Badań Nauk Stosowanych i Nowych Technologii
6. Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia
7. Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID Warszawa
8. Centrum Edukacji Obywatelskiej
9. Global Compact Network Poland
10. Gaz-System
11. Green Warsaw Conferences
12. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
13. Fundacja Wspierania Ekologii ECO FOR LIFE
14. Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
15. Fundacja Nasza Energia
16. Stowarzyszenie ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja
17. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
18. Państwowy Instytut Badawczy
19. Polski Związek Firm Deweloperskich
20. PIMOT
21. Polskie Linie Lotnicze LOT
22. WWF
23. Veolia Energia Warszawa SA

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Partnerzy Klimatu
    (plik: prezentacja_8_03_2018_mb.pptx, rozmiar pliku: 4633.04 KB)
    Pobierz