Infrastruktura Energetyczna

Infrastruktura Energetyczna

Warszawskie Dni Energii

Increase Normal Decrease
opublikowano: Czwartek, 7 Maja, 2015 - 10:10, msalek

Pierwszy Warszawski Dzień Energii odbył się 13.09.2014r. na terenie kampusu SGGW w Warszawie. Impreza nawiązywała do obchodów Europejskiego Dnia Zrównoważonej Energii czyli corocznego cyklu spotkań informacyjno – naukowych odbywających się pod patronatem Komisji Europejskiej, poświęconych zagadnieniom efektywności energetycznej, ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju.

Wielopłaszczyznowość wydarzenia w sferze tematycznej miała atrakcyjną formę przekazu wiedzy o współczesnym mieście wraz z prezentacjami najnowszych rozwiązań technologicznych w pięciu strefach tematycznych oraz pojazdów elektrycznych, w tym sprzętu służb miejskich, Policji i Straży Pożarnej, samochodów, hybrydowego autobusu transportu miejskiego i rowerów. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w konkursie wiedzy, wycieczkach do Fabryki Energii – EC Siekierki oraz do centrum wodnego na terenie SGGW.
Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.ursynow.tv

                                                                                                               
                                                                                                                 

31 maja 2015 roku w niedzielę w godz. 11.00 - 18.00 na terenie parku Agrykola w Warszawie, odbędzie się druga edycja Warszawskiego Dnia Energii, włączająca stolicę w Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii. Piknik naukowo – informacyjny, organizowany w ramach wydarzenia Warszawa Dzieciom i w ramach polskich obchodów 70. rocznicy ONZ, będzie poświęcony idei smart cities, efektywności energetycznej, ochronie  klimatu, energetyce miejskiej oraz zagadnieniom elektrycznego transportu miejskiego. Organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczna Estrada.
Jest  to impreza skierowana do szerokiego grona odbiorców: mieszkańców Warszawy i okolic, studentów, uczniów, osób profesjonalnie zajmujących się klimatem, miejską energetyką i energią odnawialną. W programie m.in: gry i konkursy ekologiczne; doświadczenia naukowe; prezentacja samochodów elektrycznych; wycieczki do obiektów energetycznych, to jest: Elektrociepłowni Siekierki i Przepompowni Batory.

„Warszawski Dzień Energii na stałe wpisał się w warszawski kalendarz -  po raz drugi spotkamy się aby pogłębiać naszą wiedzę, nasze zrozumienie problemów środowiska, w tym zagrożeń klimatycznych  w powiązaniu z funkcjonowaniem i rozwojem nowoczesnej energetyki. Chcemy też aby ten dzień był okazją do dobrej zabawy dla wszystkich pokoleń Warszawiaków”- podkreśla Leszek Drogosz - Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie m.st. Warszawy.

Patronaty honorowe: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, Ministerstwo Gospodarki, Sejm RP

Partnerzy: PGNiG Termika, Veolia Energia Warszawa, PGE, BASF, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec

Patroni  medialni: TVP Warszawa i Radio dla Ciebie

Partnerzy medialni: Ursynow.tv ,Radio Warszawa, CIRE.PL, Przegląd stołeczny, Warszawski Serwis Prasowy, Dzieckowwarszawie.pl ,Gramwzielone.pl

Pozostałe wydarzenia organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii:

1. Wyjazd roboczy do elektrowni Bełchatów i do elektrowni wiatrowej Kamieńsk

2. Seminaria:
     - “Ekologiczny transport miejski” - http://ursynow.tv/inteligentne-miasta/
     - „Kupno i sprzedaż energii elektrycznej w Mieście Stołecznym Warszawa”http://ursynow.tv/energia-dla-samorzadu/

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Warszawa dzieciom plakat
  (plik: warszawa_dzieciom.jpg, rozmiar pliku: 598.5 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Program Wydarzenia
  (plik: warszawa_dzieciom_03kr.pdf, rozmiar pliku: 1726.65 KB)
  Pobierz