Event Climathon Warszawa, Instytut Nauk Geologicznych 28 X 2016 r.

data wydarzenia: 28 października 2016

Instytut Nauk Geologicznych PAN i Climate KIC zaprasza do wzięcia udziału w Climathon Warszawa, który odbędzie się 28 października 2016 roku.

Climathon-Banner fot. Climathon-Banner

Event ten został objęty patronatem Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, a w otwarciu będzie uczestniczył Pan Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Climathon to ogólnoświatowa (organizowanej w ponad 120 miastach świata) akcja poświęcona kwestii zmian klimatycznych.

W Polsce Climathon odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu oraz Krakowie. Przed uczestnikami warszawskiego wydarzenia staną wyzwania związane z tematyką zrównoważonej mobilności: rozwoju transportu publicznego, rowerowego i rzecznego. Pracując w grupach, będą oni wspólnie tworzyć innowacyjne idee na rzecz uczynienia naszego systemu transportowego jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska i klimatu.
W innych miastach poruszone zostaną także kwestie inteligentnego planowania miast, min. dostępu do terenów zielonych i energooszczędnego budownictwa publicznego.
Dzięki współpracy z jednostkami samorządu, Climathon będzie szansą na wspólne wypracowanie możliwych do zrealizowania rozwiązań, a także okazją do aktywizacji mieszkańców w procesie zarządzania. W Stolicy udział Urzędu Miasta koordynuje Biuro Infrastruktury: do udziału w Climathonie – w tym jako eksperci oceniający rozwiązania zaproponowane przez uczestników – zaproszeni zostali też m.in. przedstawiciele Biura Drogownictwa i Komunikacji, Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego.

Zapraszamy do udziału w Climathonie!

Wspólnie z aktywistami na całym świecie postaramy się sprostać wyzwaniom jakie niosą współczesne miasta. Opracujemy rozwiązania i pomysły, które mogą być zrealizowane w naszych miastach i ułatwią nam życie. Wierzymy, że udana współpraca władz miejskich i mieszkańców to klucz do podniesienia jakości naszego codziennego życia.

Event odbędzie się w Instytucie Nauk Geologicznych, ul. Twarda 51/55.

Rejestracja uczestników trwa do 26 października 2016 r.

Climathon-Banner
    (plik: climathon-banner.jpg, rozmiar pliku: 142.59 KB)