Konferencja „Europolis” O zrównoważonym rozwoju w miastach, CNK

data wydarzenia: 02 czerwca 2016

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju m.st. Warszawa wraz z Fundacją Schumana organizuje 3 czerwca 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik konferencję „Europolis”.

europolis fot. europolis

Spotkanie poświęcone będzie tematowi zielonych, zrównoważonych miast w kontekście jakości życia mieszkańców.

Będziemy rozmawiać o tym:
- jak poprawiać jakość życia w miastach pamiętając przy tym o ograniczonej ilości zasobów naturalnych i o przyszłych pokoleniach?
- jak mądrze korzystać ze środowiska naturalnego by stwarzać warunki do rozwoju społeczno-gospodarczego?
- co robią władze miast, a co mogą zrobić obywatele i działające w miastach firmy?
Miasta, które gromadzą ponad 70% mieszkańców Europy, zużywają 80% energii oraz są odpowiedzialne za 80% emisji CO2 są dobrym adresatem tych pytań.

Europolis to okazja do spotkania z prezydentami miast, ekspertami i biznesem. Zapraszają: miasto stołeczne Warszawa i Fundacja Schumana w partnerstwie z Fundacją Konrada Adenauera oraz Orange Polska i Veolia Energia Polska S.A.

Podczas wydarzenia ogłosimy ranking zrównoważonych miast, w którym zestawimy ze sobą 66 polskich miast na prawach powiatu. Ranking obejmie takie obszary funkcjonowania miast jak gospodarka, społeczeństwo, środowisko i polityka.
Więcej informacji o konferencji Europolis oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej www.schuman.pl/pl/europolis-2016.
Już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie daty 3 czerwca 2016 roku w kalendarzu i zapraszamy do rejestracji.