„KUP DESKĘ” program edukacyjny środowiska 12 X 2016 r. Plac Zamkowy

data wydarzenia: 12 października 2016

„Fundacja Ekologiczna ARKA w dniu 12 października na pl. Zamkowym w Warszawie organizuje akcję „KUP DESKĘ” – program edukacji dotyczący jeży i bioróżnorodności w miastach formie warsztatów dla dzieci.

Warsztaty będą zorganizowane w formie edukacyjnego pikniku, o potrzebie i sposobach ochrony bioróżnorodności w miastach połączone z budową domków dla jeży i budek dla ptaków.

Akcja „KUP DESKĘ” to pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. W tej edycji akcji skupiamy się na pomocy jeżom i ptakom.
Śmiertelność jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki. To pożyteczne zwierzęta. Jeże zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków.

Celem ochrony przyrody jest m.in. kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację, informację i promocję”.

Kup deske Jez 2016 plakat
    (plik: plakat_kup_deske_jez_2016.pdf, rozmiar pliku: 1058.13 KB)