„Święto Drzewa – wśród pól” Pola Mokotowskie 10 X 2016 r. g....

data wydarzenia: 09 października 2016

„Święto Drzewa – wśród pól” Pola Mokotowskie 10 X 2016 r. g. 10.00

W dniu 10 października 2016 o godz. 10.00 na Polu Mokotowskim w Warszawie jak co roku odbędzie się inauguracja 14. edycji programu Święto Drzewa pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”, na którą wraz z Klubem Gaja serdecznie zapraszamy.

Świeto Drzewa 2016 plakat fot. Świeto Drzewa 2016 plakat

Tegoroczne Święto Drzewa poświęcone będzie roli zadrzewień i zakrzewień śródpolnych w ochronie różnorodności biologicznej i łagodzeniu skutków zmian klimatu na terenach rolniczych. W ten sposób chcemy zachęcić mieszkańców z terenów wiejskich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony zadrzewień śródpolnych.

Drzewa i krzewy występujące na obszarach rolniczych stanowią o niepowtarzalnym pięknie krajobrazu i podnoszą walory wypoczynkowe miejscowości. Są także ostoją dzikiej przyrody i wielkim sojusznikiem rolników. Coroczne obchody Święta Drzewa 10 października to dobra okazja by posadzić na terenach wiejskich rodzime gatunki drzew i krzewów, zorganizować na ten temat happeningi, konkursy, festyny i zaprosić członków społeczności do wspólnego świętowania. Tych, którzy mieszkają w miastach zapraszamy do kontynuacji tradycji Święta Drzewa i sadzenia drzew i krzewów oraz otaczania opieką już rosnących. Partnerem strategicznym programu są Lasy

Państwowe, które służą pomocą leśników.
Listę rodzimych gatunków drzew i krzewów polecanych do zadrzewień i zakrzewień śródpolnych znajdziecie

Państwo na stronie www.wsrodpol.swietodrzewa.pl.
W tym roku zapraszamy do udziału w konkursach:

1. „Święto Drzewa – wśród pól” – nowy konkurs skierowany do uczestników z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z 4 województw: małopolskie, opolskie, podkarpackie i śląskie.
2. „Dzikie poznajemy i … jemy” - nowy konkurs skierowany do uczestników z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z 4 województw: małopolskie, opolskie, podkarpackie i śląskie.
3. „Czarodziejskie Drzewo” – skierowany do wszystkich uczestników programu.
4. „Drzewo Roku” – skierowany do wszystkich uczestników programu.
5. „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” – skierowany do wszystkich uczestników programu.

Najaktywniejszych nagradzamy!

Zgłoś się do programu i otrzymaj pakiet materiałów edukacyjnych.

Więcej informacji o działaniach i konkursach w ramach „Święta Drzewa – wśród pól” na www.wsrodpol.swietodrzewa.pl i www.swietodrzewa.pl.

Świeto Drzewa 2016 plakat
    (plik: swietodrzewa_2016_plakat.jpg, rozmiar pliku: 939.38 KB)